Wykończenia wnętrz

Profile oświetleniowe dla meblarstwa.

profile oświetleniowe

Profile oświetleniowe, to obecnie jedno z najciekawszych rozwiązań w zakresie wykończenia mebli jak również wnętrz w pomieszczeniach mieszkalnych. Są to specyficzne profile wykończeniowe z tworzywa sztucznego, w których wnętrzu, dodatkowo znajdują się listwy z diodami LED. Ich zastosowanie, pozwala nam na jednoczesne wykończenie narożników w meblach, oraz zapewnienie sobie dodatkowego oświetlenia. Możemy więc powiedzieć, iż profile oświetleniowe, to bardzo dobre rozwiązanie, zarówno w przypadku mebli robionych na wymiar, jak i wykończeń wnętrz.

Z czego wytwarzane są profile oświetleniowe?

Profile oświetleniowe, mogą być wytwarzane z różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Najczęściej jednak, materiałem podstawowym jest poliwęglan, ze względu na swoją przezroczystość. Zastosowanie poliwęglanu, pozwala osiągnąć bardzo dobry poziom przepuszczania światła pochodzącego z diod LED.

Jakie korzyści daje nam zastosowanie profili oświetleniowych?

Przede wszystkim, dzięki ich zastosowaniu możemy w estetyczny sposób wykończyć narożniki mebli. Jednocześnie, zyskujemy dodatkowe źródło światła. Jako, że są to diody LED, to oświetlenie będzie ekonomiczne. Jak dobrze bowiem wiemy, diody LED nie pochłaniają tak dużych ilości energii elektrycznej, jak inne źródła światła. Poza tym, profile oświetleniowe, nawet kiedy nie będą włączone, będą estetycznym sposobem na zabezpieczenie zakończeń meblowych, narożników i innych miejsc, które trudno wykończyć innymi sposobami.

Gdzie jeszcze możemy zastosować profile oświetleniowe?

Tak jak już wspomnieliśmy, nadają się one nie tylko dla przemysłu meblarskiego. Profile tego typu możemy także wykorzystać w standardowych wykończeniach wnętrz. Możemy wykończyć nimi sufity podwieszane, jak również wszelkiego rodzaju wnęki sufitowe i ścienne, wykonywane podczas wykończeń wnętrz płytami G-K. W każdym z tych przypadków, będziemy mieć do czynienia z dodatkowym, energooszczędnym i ekologicznym, źródłem światła w naszych pomieszczeniach. Poza tym, jest to estetyczne wykończenie wielu, trudno dostępnych miejsc. Można więc powiedzieć, iż profile oświetleniowe będą stanowić pod tym względem, jedno z lepszych rozwiązań.

Gdzie kupić?

Oczywiście znajdziemy mnóstwo profili oświetleniowych w marketach oraz sklepach budowlanych. Niemniej jednak, rozwiązaniem najlepszym, szczególnie w przypadku kiedy potrzeba profili skrojonych na miarę naszych potrzeb, lepiej będzie wybrać się do producenta. Będziemy mogli zlecić przygotowanie projektu profili, spełniających nasze oczekiwania w stu procentach. Oczywiście, będzie się to wiązać z koniecznością poniesienia nieco wyższych kosztów. Z drugiej jednak strony, jeśli chcemy osiągnąć wysoki poziom estetyki wykończenia wnętrz oraz mebli, lepiej jest wykonać profile oświetleniowe zgodne z naszymi potrzebami. Obecnie, niemal każdy producent profili oświetleniowych będzie nam umożliwiać korzystanie z takiego rozwiązania.

Podsumowanie.

Możemy więc powiedzieć, iż jest to rozwiązaniem wyjątkowo estetycznym i ciekawym, a wręcz nowatorskim. Zarówno w przypadku wykończenia wnętrz mieszkalnych, jak również mebli, będzie się to sprawdzać wręcz wyśmienicie. Warto więc pamiętać o tego typu rozwiązaniach, jeśli chcemy osiągnąć efekty lepsze niż tylko zadowalające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *