Odwadnianie

Odwodnienia w budownictwie.

Odwodnienia w budownictwie

Skuteczne i efektywne odwodnienia w budownictwie, powinny być realizowane przy pomocy nowoczesnych i wydajnych pomp zatapialnych. Chodzi tutaj przede wszystkim o pompy dostosowane do pompowania wody gruntowej oraz opadowej, pozwalające na pompowanie wody zanieczyszczonej ciałami stałymi. Z taką bowiem wodą mamy do czynienia w przypadku zalanych wykopów budowlanych. Bardzo ważną kwestią w tym przypadku jest także to, aby konstrukcja konkretnych pomp, pozwalała na trwałą i wydajną eksploatację w trudnych warunkach. Dzięki takim pompom, odwadnianie w budownictwie, może być realizowane skutecznie i zapewniać nam maksymalnie wysoki poziom jakości pracy.

W jaki sposób realizowane są odwodnienia w budownictwie?

Przede wszystkim, należy zacząć od krótkiego spojrzenia na przypadki, w których odwodnienia w budownictwie muszą być realizowane. Najczęściej, do tego typu sytuacji dochodzi w momencie, kiedy niezabezpieczone jeszcze wykopy budowlane, są wystawione na silne pady atmosferyczne. Ulegają one natychmiastowemu zalaniu, przez co też wodę należy w większości przypadków sprawnie i szybko usunąć, aby umożliwić sobie kontynuację prowadzenia robót budowlanych. W przypadku, kiedy mamy do czynienia z chłonnym, piaszczystym podłożem, woda bardzo często zdąży szybko wsiąknąć w grunt, wobec czego, odwadnianie może się okazać zbyteczne. Jednakże w większości przypadków, na pewnych głębokościach pojawia się glina, a w takich sytuacjach, woda będzie stać.

Dobór właściwej pompy zatapialnej.

Jednym z najważniejszych elementów, które wpływają na to, z jaką wydajnością prowadzone będą odwodnienia w budownictwie, jest prawidłowy dobór pompy zatapialnej do konkretnej sytuacji. Przede wszystkim jednak, pompy zatapialne do odwodnień w budownictwie powinny spełniać pewne kryteria. Są to następujące kwestie:

  • Możliwość pompowania wody czystej jak i zabrudzonej.
  • Możliwość pompowania wody zanieczyszczonej ciałami stałymi (wolny przelot wirnika)
  • Odpowiednie zabezpieczenia termiczne, chroniące pompę przed przegrzaniem.
  • Solidna konstrukcja odporna na materiały ścierne.

Dzięki pompom zatapialnym spełniającym powyższe kryteria, odwodnienia w budownictwie, mogą być realizowane skutecznie i sprawnie. Przede wszystkim zaś, w miarę szybko, co w tym przypadku jest szalenie istotne. Chodzi bowiem o to, iż zbyt długie zaleganie wody w wykopach, będzie prowadzić do podmywania ścian, a w konsekwencji do ich zawalenia się.

Podsumowanie.

Musimy więc zwrócić tutaj uwagę na kwestię tego, aby odwodnienia w budownictwie, były realizowane przy zastosowaniu dobrej klasy pomp zatapialnych. Powinny one spełniać pewne wymagania, gwarantować wydajność pracy i być dostosowane do pracy w skrajnie trudnych warunkach, z jakimi mamy do czynienia z budownictwie. Tego typu pompy, bez trudu znajdziemy w zasadzie u każdego producenta. Każdy z nich posiada swoją linię urządzeń, dedykowaną do prac odwodnieniowych w budownictwie. Wystarczy dobrać pompę, która będzie spełniać nasze wymagania w zakresie wydajności, czy też wysokości podnoszenia, i można bezpiecznie zabierać się za efektywne odwodnienia w budownictwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *