Maszyny budowlane

Oczyszczanie humusu z zanieczyszczeń.

Oczyszczanie humusu

Skuteczne oczyszczanie humusu, z różnorodnych zanieczyszczeń, może być realizowane na kilka, zróżnicowanych sposobów. Każdy z nich charakteryzuje się innymi korzyściami, toteż warto przyjrzeć się im bliżej, aby mieć świadomość tego, z jakiej technologii skorzystać w danym, konkretnym przypadku. Przede wszystkim, chodzi tutaj o to, aby zagwarantować sobie możliwość pozbycia się wszelkich zanieczyszczeń z humusu budowlanego, co pozwoli nam, wykorzystać go następnie do wyrównania terenu ogrodu i obejścia domu. Jednym słowem, oczyszczanie humusu jest procesem istotnym z punktu widzenia każdego inwestora budującego swój nowy dom. W końcu, obejście domu i ogród trzeba także prawidłowo wykończyć.

Jak można przeprowadzić oczyszczanie humusu z wykopów?

Sam humus, najczęściej pozyskiwany jest podczas realizacji wykopów pod fundamenty nowego domu. Zdziera się koparką górną warstwę gleby o grubości uzależnionej od typu terenu. Czasami jest to 20-30cm, a czasami nawet więcej. Pod spodem znajdują się najczęściej piasek i glina, których raczej nie będziemy chcieli wykorzystywać. Tę wierzchnią warstwę, odkładamy na bok, i magazynujemy do czasu, kiedy budowa zostanie ukończona, a następnie będziemy prowadzić prace związane z wykańczaniem obejścia domu i ogrodu.

Oczyszczanie humusu

Metody przeprowadzania procesu oczyszczania humusu

Samo oczyszczanie humusu będzie najczęściej realizowane na trzy sposoby:

  • Metoda ręczna – w tym przypadku oczyszczanie humusu realizowane jest bezpośrednio człowieka. Humus należy rzucać łopatą na sito, do czasu, aż z jednej strony pozostaną same zanieczyszczenia, a z drugiej drobna warstwa humusu. Jest to metoda pracochłonna i czasochłonna, toteż nie jest polecana w przypadku dużych ilości humusu.
  • Oczyszczanie humusu przesiewaczami bębnowymi – humus ładujemy do specjalnych przesiewaczy bębnowych, które realizują proces oczyszczania go z wszelkich, większych zanieczyszczeń. Wadą tego rozwiązania jest konieczność wygospodarowania przestrzeni na przesiewacza bębnowy, oraz konieczność załadunku i rozładunku.
  • Oczyszczanie humusu z zastosowanie łyżki przesiewającej – jest to metoda najbardziej optymalna. Sama łyżka przesiewająca zamontowana na koparce, pozwala nam bowiem na sprawne oczyszczanie humusu bezpośrednio w miejscu w miejscu jest przeznaczenia. Na łyżkę nabieramy nieoczyszczony humus, a po uruchomieniu mechanizmu przesiewacza, pod spodem wypada czysta ziemia, pozbawiona wszelkich, większych zanieczyszczeń.

Podsumowanie.

Generalnie rzecz ujmując, oczyszczanie humusu z zastosowanie łyżki przesiewającej jest rozwiązaniem zdecydowanie najbardziej efektywnym. Pozwala nam znacznie oszczędzić czas gwarantując jednocześnie bardzo dobry poziom oczyszczenia humusu. Jest to bardzo ważne w przypadku budowy nowego domu. Każdy z nas w końcu woli aby jego ogród był wykończony estetycznie. Tak, aby późniejsza pielęgnacja trawnika nie sprawiała większych trudności. Dzięki zastosowaniu łyżki z przesiewaczem, będziemy mogli osiągnąć wysoki poziom oczyszczenia humus z kamieni i korzeni, jak również rozdrobnić zbrylone jego fragmenty. Warto mieć więc to rozwiązanie w pamięci, bowiem w wielu przypadkach okazuje się być jednym ze zdecydowanie najlepszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *