Wykończenia wnętrz

Marmurowe wykończenia wnętrz.

marmurowe wykończenia wnętrz

Marmurowe wykończenia wnętrz, stają się w ostatnim czasie rozwiązaniem coraz bardziej popularnym. Nawet pomimo stosunkowo wysokich kosztów wykonania wielu inwestorów decyduje się na taką opcję. Wynika to głównie z tego, iż marmur, jako naturalny kamień, charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Można nawet powiedzieć, iż marmurowe wykończenia wnętrz to rozwiązanie, które zapewni nam dużą ilość korzyści przy jednej tylko wadzie, jaką jest stosunkowo wygórowana cena. Sprawdźmy więc, jakie faktycznie korzyści przyniesie nam zastosowanie marmuru w wykończeniach naszych wnętrz mieszkalnych.

Dlaczego marmurowe wykończenia wnętrz są tak popularnym rozwiązaniem?

Tak jak już powiedzieliśmy we wstępie, wynika to przede wszystkim z licznych korzyści, jakie za sobą to rozwiązanie niesie. Okazuje się bowiem, iż marmurowe wykończenia wnętrz przy stosunkowo sporej ilości zalet mają tylko jedną wadę, a jest nią koszt inwestycji. Szacunkowo możemy powiedzieć, iż koszt wykonania na przykład posadzki marmurowej będzie 3-4 razy większy niż zastosowanie klasycznej glazury bądź też paneli podłogowych. Niemniej jednak, nawet tak wysoki koszt nie jest w stanie skutecznie odstraszyć potencjalnych inwestorów. Wpływ na ten stan rzeczy mają następujące korzyści płynące z zastosowania marmuru w wykończeniach wnętrz:

  • Wysoki poziome estetyki – w zasadzie nie do dogonienia przez inne rozwiązania w wykończeniach wnętrz. Marmur jest jednym z najbardziej estetycznych materiałów, jakie możemy zastosować do wykańczania naszych wnętrz mieszkalnych.
  • Odporność na uszkodzenia – jako że marmur jest naturalnym kamieniem, to będzie cechować się także dość dobrym poziomem twardości. Może nie tak wielkim jak w przypadku granitu, ale na tyle wysokim, aby przypadkowe uszkodzenia mechaniczne były praktycznie niemożliwe.
  • Trwałość – raz wykonane marmurowe wykończenia wnętrz będą z powodzeniem wykorzystywane przez wiele dziesiątek najbliższych lat. Nie tylko my sami, ale także przyszłe pokolenia skorzystają z tej inwestycji. Powinniśmy ją więc rozpatrywać jako inwestycję pokoleniową, a nie tylko na kilka najbliższych lat.
  • Różnorodność – do wyboru dostajemy cały szereg różnorodnych odmian kolorystycznych dzięki czemu, możemy dopasować się z wykończeniami do potrzeb i gustu estetycznego każdego z nas. Dzięki temu, marmury stosowane we wnętrzach domowych mogą być bardzo dobrze dobierane względem ogólnego wydźwięku estetycznego poszczególnych pomieszczeń.
  • Łatwe utrzymanie w czystości – marmur jest stosunkowo odporny na działanie czynników chemicznych toteż nie musimy się zanadto przejmować przy jego utrzymywaniu w czystości. Możemy stosować klasyczne środki czystości, jakie stosujemy na co dzień w domach.

Rodzaje marmurowych wykończeń wnętrz.

Bardzo ważną zaletą w tym przypadku jest także to, iż marmurowe wykończenia wnętrz to stosunkowo szerokie pojęcie. Pod nim zaś kryje się cały szereg różnorodnych rozwiązań, na jakie możemy się zdecydować. Każde zupełnie inne, pociągające za sobą inne konsekwencje estetyczne, jak również inne koszty realizacji. W tym zakresie do naszej dyspozycji pozostają: marmurowe posadzki, płytki ścienne i podłogowe, parapety, schody marmurowe, blaty kuchenne, zlewozmywaki a także kompletne wykończenia łazienki w marmurze. Do tego trzeba także doliczyć płytki wykorzystywane do wykończeń elewacji czy też tarasów ogrodowych.

Ogólnie, marmurowe wykończenia wnętrz to temat wyjątkowo szeroki co także jest jego wielką zaletą. Dzięki temu bowiem, praktycznie każdy z nas będzie mógł dowolnie zdecydować o tym, jakiego rodzaju wykończenia będą dla niego najlepszym rozwiązaniem.

Podsumowanie.

Ostatecznie więc, można tutaj powiedzieć, iż marmurowe wykończenia wnętrz to jedno z lepszych rozwiązań, na jakie obecnie możemy sobie pozwolić. Co prawda stosunkowo kosztowne, jednakże aż najeżone korzyściami. Jeśli więc dysponujemy nieco większymi zasobami gotówkowymi, być może warto przeanalizować możliwość wykorzystania marmuru, w jakimkolwiek wnętrzu mieszkalnym w naszym domu. Z całą pewnością przyczyni się to do wzrostu komfortu i estetyki wykończenia naszych wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *