Odwadnianie

Agregaty pompowe do igłofiltrów.

agregaty pompowe do igłofiltrów

Dobierając agregaty pompowe do igłofiltrów, należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby pompa spełniała wymagania w zakresie wydajności czy też wysokości podnoszenia. Trzeba także zwrócić uwagę na to, czy w danym zastosowaniu, wystarczającym rozwiązaniem będą agregaty oparte o pompy wirowe wyposażone w dodatkową pompę próżniową bądź też inżektor. Czasami bowiem, o wiele lepszym rozwiązaniem może się okazać zastosowanie pompy tłokowej. Sprawdźmy więc, w jaki sposób dobierać agregaty pompowe do igłofiltrów, aby zagwarantować sobie wysoki poziom skuteczności pracy całej instalacji igłofiltrowej.

Jakie agregaty pompowe do igłofiltrów są najlepszym rozwiązaniem?

W tym zakresie, ciężko będzie jednoznacznie określić, które agregaty pompowe do igłofiltrów będą rozwiązaniem zdecydowanie najlepszym. Można za to powiedzieć, iż do każdej instalacji, należy agregat dobierać indywidualnie, określając wymagania, jakie powinien spełniać. Wybór, każdorazowo powinien być poprzedzony dogłębną analizą, która pozwoli dobrać agregat, gwarantujący osiągnięcie maksymalnej efektywności obniżania poziomu wody gruntowej na ternie objętym robotami budowlanymi.

Pompy tłokowe do igłofiltrów.

Agregaty pompowe do igłofiltrów oparte o pompę tłokową, są bardzo dobrym rozwiązaniem ze względu na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim, są w stanie zagwarantować stałą ewakuację wody oraz powietrza i ich mieszaniny, bez konieczności stosowania dodatkowego systemu samozasysania. Pozwalają także na uzyskanie podciśnienia na poziomie do -9.6 bar, co przekłada się na efektywną pracę nawet w przypadku głębokich odwodnień igłofiltrowych. Charakteryzują się również wysoką sprawnością hydrauliczną, przekładającą się na znaczne ograniczenie zużycia paliwa. W stosunku do większości pomp wirowych, możemy poczynić oszczędności nawet do 50% na kosztach paliwa.

Bardzo ważna zaletą pomp tłokowych jest także ich stała wysokość podnoszenia, niezależna od aktualnej wydajności pracy pompy, jak to ma miejsce w pompach wirowych. Nawet w przypadku długich na kilkaset metrów linii tłocznych, nie pojawia się efekt obniżenia wydajności pracy całego układu. Agregaty pompowe do igłofiltrów, charakteryzują się również pulsacyjnym charakterem pracy, co znacznie obniża ryzyko zatykania igłofiltrów w gruntach o takiej tendencji. Pompy te są także szalenie odporne na pracę stałą przy okresach braku dopływu pompowanej wody.

Pompy wirowe.

Pompy wirowe stosowane w agregatach pompowych do igłofiltrów, nie są w stanie zapewnić skutecznej ewakuacji powietrza, co w przypadku odwadniania igłofiltrami jest niewskazane. Dlatego też, muszą być wyposażone w dodatkową pompę próżniową, która zapewni efektywne samozasysanie oraz ewakuację wody, powietrza oraz ich mieszaniny. Niemniej jednak, tego typu agregaty pompowe do igłofiltrów będą nieco przystępniejsze cenowo, co należy wziąć pod uwagę jako konkretną ich zaletę. W przypadku przedsiębiorstw, które realizują prace odwodnieniowe z zastosowaniem igłofiltrów stosunkowo rzadko, będzie to rozwiązaniem jak najbardziej korzystnym i optymalnym.

Podsumowanie.

Niezależnie więc od tego, na jakie pompy do obsługi igłofiltrów ostatecznie się zdecydujemy, zawsze musimy mieć świadomość tego, aby pompa była precyzyjnie dobrana do konkretnych warunków danej instalacji. Na rynku znajdziemy zróżnicowane agregaty pompowe do igłofiltrów, toteż dopasowanie odpowiedniego rozwiązania do konkretnych warunków pracy nie powinno stanowić większych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *